Admin
Menu
FIRST TRIMESTER HONOR ROLL
FIRST TRIMESTER HONOR ROLL
Posted on 01/05/2017
FIRST TRIMESTER HONOR ROLL

  

 

FIRST TRIMESTER HONOR ROLL

HIGH HONORS

Seniors

Ayer: Shane Boudreau, John Doherty, Andrew Poutry.

Chelmsford: Charles Clark, Michael Foley, Andrew Kubasti, Shayna Legros, Emily Warren.

Littleton: Ryan Cozzens.

Pepperell: Christian Angelucci, Spencer Brittain, Hunter Furey, Parker Lane, Rebeka Larosae, Bryson Tang.

Shirley: Julia Howard, Dominic Neto.

Townsend: Jacob Beirholm, Corey Martineau.

Juniors

Ayer: Melynda Barlow.

Chelmsford: Katie Carter, Tyson Maynard, Victoria Parlee, Connor Walsh.

Littleton: Nathalie Marek, Jenna Thompson.
Pepperell: Maddison Caten, Shannon Winton.

Townsend: Matthew Baker, Thomas Eyles.

Westford: Angela Constantine.

Sophomores

Ayer: Madison Gerace.

Chelmsford: Daniel Baxter, Peter Dillman, Adam Kubasti, Emily Ransdell, Dylan Urban, Ashley Whiting.

Dracut: Jason Gendron, Emily Hogan.

Groton: Nicolette Comer, Kylie Spencer.

Littleton: Copper Berry.

Pepperell: Trinity Dunaway, Kaitlyn May, Eliott Searle, Anthony Vasapolli.

Shirley: Kaylin Patterson-Soar.

Townsend: Tyler Bousquet, Amanda Fales, Cameron Fess, Ashley Hanlon, Charles McGarigle.

Freshmen

Ayer: Emily Collins, Gabrielle Dube.

Billerica: Bayleigh Snook, Skyelar Snook, Reilley Wheeler.

Chelmsford: Paul Baker, Abigail Bernier, Kendra Carter, Emily Gale, Ryan Harring, Shea Kenny, Kisandra Malenfant, Rhiannon McNulty, Patrick Saber, Kaleigh Walsh.

Groton: Abigail Cronin, Madison Donahue.

Littleton: Rachael Thompson.

Pepperell: Megan Caten, Alyssa Maher, Robert Paris, Madison Rose, Saundra Spoth, Mya Weinert, Shane Yost.

Sudbury: Sara Devincent.

Townsend: Jennifer Bardell, Mikayla Jones, Adrianna Porter-Marr, Hannah Walter.

 

HONORS

Seniors

Ashby: Jacob Dow.

Ayer: John Cibor, Rheanna Early.

Bedford: Kaitlyn Cooney.

Billerica: Benjamin Petersen, Faith Stavro.

Chelmsford: Nicholas Anderson, Nicole Brotherston, Robert Currie, Abigail Duffer, Liam Fitzpatrick, Corey Henry, Camryn Malone, Margaret Mescall, Arianna Solominides, Deven Urban, David Pablo van der Heide, Patrick White.

Dunstable: Emily Brooks.

Groton: Emilia Wright.

Harvard: Benjamin Marinelli.

Lawrence: Sean Etienne.

Leominster: Kyle Snow.

Littleton: Ethan Leaver, Mary Nichoos, Alexandra Silva.

Pepperell: Meaghan Banister, Timothy Cahill, Monica Feinberg, Whitney Howard, Sara Joyce, Cassandra Koeleman, Jack Murrin, Taylor Rajaniemi, Adam Rubinic, Madison Staley.

Shirley: Nicholas House, Brandon Tedford.

Townsend: Vanessa Agliata, Taylor Apostolakes, Alyssa Caputo, Ryan Coppinger, Sarah Dorman, Rebecca Marchand, Nicole Smith.

Tyngsborough: Karl Gauntlett.

Westford: Brett Ashford, Nikita Battaluri, Harrison Cook, Joshua Groulx, Alexis Hendrickson, Hunter Lyon, Philip Pender, Annika Stratemeyer.

Juniors

Ayer: Joshua Andrews, Maxwell Dasilvaneto, Yessenia Gamez, Katherine Piecewicz.

Chelmsford: Joseph Baker, Suphachai Chodtanaboon, Ethan Colella, Sean Daly, Adan Dufresne, David Kelley, Edward Lalumiere, Shelby O’Rourke, Camerton Pottle, Madison Repoza, John Roark, Danielle St. Amand, Jake Watt.

Groton: Joseph Robillard.

Littleton: Robin Taylor.

Lowell: Jessica Perry, Eneida Torres-Perez.

Lunenburg: Elizabeth Pinard.

Pepperell: Kristiana Albert, David Cate, Ashley Conrad, Casaundra Fagundes, Grayce Kinney, Nathaniel Laakso, Ryan Ludford, Connie Marinilli, Julia Marple, Christopher McCall, Hayden McCarthy, Arianna Patenaude, Terrance Sigl, Laryssa Tervail, Cheyanne Thistle, Christina Tscaogianis.

Shirley: Marcus Fields, Nicholas Gendron, Kyle Goulart, Deanna Lunardo, Rebecca Metcalf, Makenna Pearlman, Alexander Scheufele, Casey White.

Townsend: Corina Crawford, Brianna Fuchs, Caroline Laiber, Mark Santoro, Olivia Santosuosso.

Westford: Vanessa Archambault, Bryce Currier, Nathan Martin, Katlyn Palmer.

Sophomores

Ayer: Eric Boudreau, John Finlay, Jordan Weatherwalks, Crystal Woodward.

Chelmsford: Joseph Belanger, Erin Buckley, Jake Desilva, Jayson Ducharme, Benjamin Green, Steven Lubinger, Grace McDonnell, Caitlin McMaster, Riley Pittman, Anthony Repoza, Jack Shomphe, Robert Stansfield, Abbagail Taylor, Brendan Taylor, Katrina Woo, Kaley Zaher.

Groton: Krista Chartrand, Logan Crowell, Alex Ortiz, Ashley Pew.

Leominster: Tucker McGee.

Littleton: Jillian Hughes, Jessica Johannes.

Pepperell: Taylor Burgess, Madelyn Campano, Delaney Fallon, Kayla Filmore, Jordan Hasbrouck, Aliyk Krauss, Taylor McLellan, Samuel Poston, Olivia Spoth, Savannah Sylvester, Kaitlyn Winsper, Sabrina Wojnar.

Shirley: Brianna Finnegan, Nicholas Howard, Samantha Kreidler, Cameron McPherson, Eryn Tormey, Matthew Venti.

Townsend: Gabriella Agliata, Sarah Assimakopoulos, Elizabeth Baldwin, Cameron Cutrona, Sydney Fournier, Alina Francia, Cassandra Girard, Charles Myers.

Tyngsboro: Jadon Amnatkeo.

Westford: Jeffrey Battle, Vanessa Clark, Sierra Farms, Edward Landers, Victoria Smith.

Freshmen

Ayer: Luke Fontaine, Kayne Kittrell.

Billerica: Kailey Pfaff.

Chelmsford: Madison Adams, Tyler Allen, Rachael Beaudoin, Joseph Beauregard, Michael Christie, Colin Danahy, Justin Debeaucourt, Skylar Dunning, Jillian Grady, Philip Harring, Colin Keaney, Sean Keaney, Olivia L’Italien, Alexander Lebaron, Denis Maguire, Ian Martin, Robert Pawl, Abigail Poor, Alex Ruggiero, Emma Sa, Austin Stankiewicz, Max Stillwell, Emma Thomas.

Groton: Katarina Barden, Anna Mavilia, Evan Mischel, Jacob Tessier.

Harvard: Brianna Schmoyer.

Lawrence: Ritchie Etienne.

Littleton: Brandon Boudrot, Rachel Taylor.

Lowell: Patrick Duffy, Emily Rowsky.

Pepperell: Joshua Antosh, Elexa Beaubien, Andrew Bisson, Calandra Boutin, Katelyn DiPasquale, Kaylie Ellison, Devin Harmon, Trent Kelley, Celine Koeleman, Joad Maine, Alexis Mickel, Amanda Misch, Elizabeth Morgan, Nathan Pentedemos, Ethan Reed.

Shirley: José Soba.

Townsend: Isabella Bastos, Jacon Crandlemere, Nathan Dorman, Cheyenne Fuchs, Kaylyn Ruiz.

Westford: Akexandra Douangvilay, Amani Downs, Dylan Emanouil, Jackson Flamburis, Brandon Guilmette, Jason Mendonca, Taylor Short.